Rozpocznij pracę z tabletem Wacom Cintiq Pro


Łatwo jest zacząć pracę z tabletem Wacom Cintiq Pro, zrobisz to bardzo szybko.Zobacz stronę o tabletach z serii Wacom Cintiq Pro ::before ::after

Wykonaj poniższe czynności,
aby skonfigurować swój tablet
Wacom Cintiq Pro

step 1


Krok 1

Zajrzyj do instrukcji szybkiej obsługi
w pudełku z Wacom Cintiq Pro

Krok 2

Załaduj najnowszy sterownik

Windows | Mac

Krok 3

Wykonaj polecenia w okienku na ekranie komputera

Krok 4 - Wacom Desktop Center

Użyj Wacom Desktop Center do:

✓  Ustawienia menu okrągłego, przycisków na piórku i przycisków na tablecie oraz touch ring.
✓  Updatów sterownika i firmwaru
✓  Załadowania sterownika, aplikacji,
✓  Dostępu do Marketplace: miejsca z aplikacjami Wacoma
✓  Dostępu do tutoriali

FAQ

Tablety Cintiq są idealne dla twórców profesjonalnych, którzy potrzebują narzędzi, zwiększających ich kreatywność i wydajność.

Głównymi czterema grupami, które mogą powinny korzystać z rodziny produktów Cintiq, są:

 1. Wzornictwo przemysłowe/MCAD/AEC
  Proces rozwoju obiektu ewoluuje z procesu analogowego (od pierwszego projektu do prototypowania) w czysto cyfrowy sposób, w którym cały proces projektowania jest płynnie zintegrowany z konwersjami MCAD. Projektanci mogą rozwijać cały produkt od pierwszego szkicu do ostatecznego modelu 3D cyfrowo za pomocą komputera.

 2. Media & i rozrywka
  Użytkownicy w tym segmencie pracują głównie w małych i średnich studiach jako pracownicy lub freelancerzy. Specjalizują się w tworzeniu nowej zawartości multimedialnej. Może to być sztuka pojęciowa, np. malowanie cyfrowe, animacja 2D i 3D, a nawet edycja filmów. W tym celu często pracują z wieloma rodzajami oprogramowania. Dlatego ich sprzęt musi działać w różnych środowiskach oprogramowania.

 3. Graficy
  W tej grupie klienci pracują w agencjach reklamowych jako pracownicy lub jako freelancerzy. Ponieważ są głównie twórcami grafiki i ilustratorami, ich prace różnią się. Projektant grafiki może pracować nad projektowaniem stron internetowych, retuszowaniem zdjęć, komponowaniem i układaniem. Ilustrator może być zaangażowany w storyboarding, ilustrację reklam i animacje dwuwymiarowe.

 4. Obróbka zdjęć
  Kluczowymi klientami w tym segmencie są profesjonalni fotografowie, a także retuszerzy fotografii, którzy starają się o doskonałe wydrukowane zdjęcie. Pracują tylko z najlepszym i najnowocześniejszym sprzętem podczas robienia zdjęć i retuszowania ich cyfrowych obrazów. Dzięki Photoshopowi retuszują wszystkie szczegóły i pracują zgodnie z najwyższymi standardami kolorów, aby uzyskać doskonały obraz z cyfrowego obrazu.

Istnieje wiele korzyści, w tym:

 • Bardzo intuicyjna i ergonomiczna praca
 • Naturalne rysowanie na ekranie jak na kartce
 • Przyspieszenie pracy=oszczędność czasu
 • Szeroki ekran i rozdzielczość do 4K
 • Najlepsze na rynku piórka do pracy z tabletem
 • Najwyższej jakości panele LCD IPS zapewniają szerokie kąty widzenia i nie zmieniają kolorów
 • Duża dokładność i szeroka gama kolorów
 • Zalety pracy dzięki opcjonalnemu pilotowi ExpressKey Remote z pierścieniem dotykowym i radialnym menu
 • Praca za pomocą piórka i gestów multi-touch

To provide the tools that creative professionals need, there are a variety of products in the Wacom Cintiq line that enable customers to work naturally and intuitively directly on screen. Each comes complete with either a Wacom Pro pen and stand or Wacom Pro Pen 2 and pen stand, replaceable nibs, power supply, cables and Quick start guide:

 • Cintiq 27QHD touch (DTH-2700): sztandarowy produkt firmy Wacom, który zapewnia maksymalnie kreatywny efekt przy jednoczesnej pracy piórem i multi-touch, a także profesjonalną jakość obrazu.
 • Cintiq 27QHD (DTK-2700): kolejny sztandarowy produkt firmy Wacom, który zapewnia maksymalnie kreatywny efekt przy użyciu pióra, a także profesjonalną jakość obrazu.
 • Wacom Cintiq Pro 16 (DTH-1620): dla tych, którzy chcą całkowicie kreatywnego doświadczenia z jednoczesną pracą piórkiem i multi-touch na kompaktowym, cienkim 16-calowym ekranie 4K, z nowym piórkiem Pro Pen 2, USB-C, Wacom Linkiem, podstawką i uchwytem piórka.
 • Wacom Cintiq Pro 13 (DTH-1320): dla tych, którzy chcą całkowicie kreatywnego doświadczenia z jednoczesną pracą piórkiem i multi-touch na kompaktowym , cienkim 13-calowym ekranie HD, z nowym piórkiem Pro Pen 2, USB-C, Wacom Linkiem, podstawką i uchwytem piórka.
 • Cintiq 13HD (DTK-1301): Kompaktowa obudowa Cintiq 13HD wyposażona jest w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 13,3 ", piórko Pro Pen, kółko ExpressKeys i Rocker Ring, a także podstawkę Cintiq.

Wszystkie tablety Cintiq zostały zaprojektowane z myślą o kreatywnych profesjonalistach w celu zwiększenia swobody twórczej i wydajności. Praca na ekranie ułatwia cyfrowy obieg pracy.

Wszystkie modele tabletów takie jak: Cintiq 27QHD touch, Cintiq 27QHD, Wacom Cintiq Pro 16, Wacom Cintiq Pro 13, i Cintiq 13HD - oferują:

 • Szeroki ekran i wyświetlacz do 4K z kątami widzenia 178o
 • Funkcje oszczędzające czas, takie jak ExpressKeys, Touch Ring lub Rocker Ring lub Radial Menu. W niektórych modelach pilot ExpressKey, który jest opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym.
 • Elastyczność dopasowana do pracy każdego klienta przy użyciu różnych sposobów współdziałania z ekranem
 • PC: Windows® 7 SP1 lub wyższy 
 • Mac: macOS® 10.10 lub wyższy
 • Procesor Intel
 • Port USB-C lub Mini DisplayPort i port USB-A przy uzyciu dołączonego adaptera Wacom Link.
 • Dostęp do internetu (pobranie sterownika)
 • Komputery z portem USB-C:

  1. Umieść tablet Wacom Cintiq Pro w miejscu, w którym zamierzasz go używać
  2. Podłącz zasilacz do gniazda ściennego, a następnie podłącz port USB-C zasilacza sieciowego do dowolnego portu USB-C w tablecie Wacom Cintiq Pro.
  3. Podłącz dostarczony kabel USB-C do portu USB-C w urządzeniu Wacom Cintiq Pro. (W przypadku tabletów z ekranem 4K trzeba używać konkretnego portu, opisujemy to w naszym portalu technicznym http://wacom.com.pl/pomoc24
  4. Podłącz drugi koniec kabla USB-C do portu USB-C w komputerze.
  5. Włącz urządzenie Wacom Cintiq Pro, naciskając przycisk zasilania przez 2 sekundy.

   

  Komputery z portem Mini DisplayPort i USB-A:

  1. Umieść tablet Wacom Cintiq Pro w miejscu, w którym zamierzasz go używać
  2. Podłącz zasilacz do gniazda ściennego, a następnie podłącz port USB-C zasilacza sieciowego do dowolnego portu USB-C w tablecie Wacom Cintiq Pro.
  3. Podłącz dostarczony kabel USB-C do portu USB-C w urządzeniu Wacom Cintiq Pro. (W przypadku tabletów z ekranem 4K trzeba używać konkretnego portu, opisujemy to w naszym portalu technicznym http://wacom.com.pl/pomoc24
  4. Podłącz drugi koniec kabla USB-C do portu USB-C w Wacom Link.
  5. Podłącz przewód Mini DisplayPort i USB-A do odpowiednich portów w adapterze Wacom Link.
  6. Podłącz drugi koniec kabli Mini DisplayPort i USB-A do komputera.
  7. Włącz urządzenie Wacom Cintiq Pro, naciskając przycisk zasilania przez 2 sekundy.

Porty USB-C w tablecie Wacom Cintiq Pro obsługują transfer danych z szybkością do 5 Gb/s (USB 3.1 Gen 1). Port USB-C przylegający do gniazda kart SD działa z szybkością USB 2.0.

Zalecamy podłączenie urządzenia Wacom Cintiq Pro do komputera przy użyciu USB-C, aby uzyskać optymalną wydajność. Jeśli komputer nie jest wyposażony w port USB-C, można użyć dołączonego adaptera Wacom Link do podłączenia za pomocą Mini DisplayPort i standardowego portu USB-A. W tej chwili połączenie HDMI nie jest obsługiwane!!!!!!!.

Ze względu na wymagania mocy Wacom Cintiq Pro, zasilacz sieciowy USB-C 48W firmy Wacom dostarczany z urządzeniem Wacom Cintiq Pro jest wymagany do zasilania tabletu. Można również podłączyć do urządzenia peryferyjne (do 5 V, 1,5 A) do urządzenia Wacom Cintiq Pro.

Zasilacz sieciowy można podłączyć do dowolnego portu USB-C w urządzeniu Wacom Cintiq Pro.

Dwa gniazda statywu znajdujące się na spodzie Cintiq Pro są przeznaczone do mocowania opcjonalnej podstawy Wacom, oferuje ona więcej kątów niż wbudowane nogi w Wacom Cintiq Pro. Podstawa Wacom Stand pojawi się w okolicach lipiec-sierpień 2017.

Adapter Wacom Link posiada złącze Mini DisplayPort i USB-A.

W zestawie z komputerem Wacom Cintiq Pro jest uchwyt na pióro, który wkłada się do gniazda znajdującego się u góry ekranu. Uchwyt na pióro działa jak stojak na piórko.

Tak, przy użyciu gniazda zabezpieczającego Kensington® MiniSaver ™ Mobile Lock Slot. Więcej informacji o tych zamkach można znaleźć na stronie internetowej Kensington.

Wacom Cintiq Pro jest przeznaczony do standardowego zasilania USB-C. Zasilacz sieciowy Wacom USB-C 48W dostarczany z urządzeniem Wacom Cintiq Pro został dokładnie przetestowany w celu użycia z urządzeniem. Zalecamy zasilanie Wacom Cintiq Pro tylko przy użyciu tego zasilacza. Korzystanie z innych źródeł zasilania NIE jest zalecane, i może być powodem utracenia gwarancji!!!.

Wacom Cintiq Pro i adapter Wacom Link używają standardów USB-C i Mini DisplayPort. Maksymalna jakość wyświetlacza przy podłączaniu urządzenia Wacom Cintiq Pro przy użyciu adaptera Wacom Link to 2K (2560 X 1440)

W pakiecie Wacom Cintiq Pro nie ma oferty oprogramowania.

Sterowniki dla Wacom Cintiq Pro można znaleźć na stronie Wacoma dla klientów transit.pl na stronie http://wacom.com.pl/pomoc24/. Zalecamy aktualizowanie sterowników przez pobieranie z witryny firmy Wacom lub sprawdzenie w programie Wacom Desktop Center informacji o aktualizacjach sterowników.

Najpierw pobierz najnowszy sterownik. Po pobraniu i uruchomieniu pliku instalacyjnego postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po zainstalowaniu upewnij się, że komputer Wacom Cintiq Pro działała prawidłowo. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy przy instalacji sterowników i jesteś klientem transit.pl skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Tak, poprzednia generacja piórek (na przykład dołączonych do Cintiq Companion 2, Cintiq 22HD i 27 QHD), w tym Pro Pen, są kompatybilne z Wacom Cintiq Pro i powinny działać tak samo, jak w poprzednich generacjach. Jednak najlepszeefekty są przy użyciu nowego Pro Pen 2, dostarczanego z wyświetlaczem piórkowym. Nowa technologia Pro Pen 2 zwiększa wrażliwość nacisku, poprawia jitter, poprawia dokładność krawędzi i inne nowe funkcje wprowadzone w najnowszej technologii Pen firmy Wacom.

Nie. Zamiast folii, która może zużywać się z upływem czasu, firma Wacom zaprojektowała i wyprodukowała specjalne trwałe szkło.

Tak, możesz używać swojego obecnego pilota ExpressKey z Wacom Cintiq Pro. Ponieważ pilot ExpressKey Remote wymaga portu USB-A, pilot musi być podłączony do portu USB-A komputera, portu USB-A w adapterze Wacom Link lub potrzebujesz adaptera USB-C do USB-A, aby podłączyć go do portu USB-C w urządzeniu Wacom Cintiq Pro.

Są to klawisze dotykowe, które umożliwiają natychmiastowy dostęp do: trybu ustawień, ustawień wyświetlania, aplikacji Wacom Desktop Center, klawiatur ekranowych i włączania/wyłączania Multi-touch. Możesz nacisnąć klawisze, aby uruchomić funkcję.

Dwie diody LED, które są obok przycisku zasilania, są światełkami stanu, aby wyświetlać statusy Wacom Cintiq Pro, takie jak tryb uśpienia, włączanie/wyłączanie zasilania i stan pióra/dotyku.  

 

LED Status Co oznacza
Power LED Niebieski kolor Cintiq jest właczony
Pomarańczowy kolor Cintiq jest w trybie gotowości
Nie świeci Cintiq jest wyłączony
 Status LED  Biały kolor  Cintiq jest właczony
 Miga na biało Służy do wskazywania, kiedy Cintiq pracuje, na przykład, gdy pióro dotyka do aktywnego obszaru Cintiq

Numer seryjny urządzenia Wacom Cintiq Pro można znaleźć pod lewą, wbudowaną składaną nogą u dołu ekranu piórkowego. Te nogi są sprężynowe, naciśnięcie powoduje ich zablokowanie/odblokowanie i umożliwienie ich złożenia. Etykieta wewnątrz komory zawiera numer seryjny urządzenia.

Wacom Cintiq Pro dostarczany jest z 10 zapasowymi końcówkami; 6 czarnych standardowych końcówek, które są takie same, jak końcówki, które pojawiły się w Pro Pen 2 i 4 białe filcowe. Można je znaleźć w dolnej części okrągłego stojaka na długopisy. Aby uzyskać dodatkową pomoc w otwieraniu stojaka na pióro, zapoznaj się z podręcznikiem szybkiego uruchomienia.

Tak, Wacom Color Manager został zaprojektowany specjalnie do pracy z Cintiq 27QHD, Wacom MobileStudio Pro i Wacom Cintiq Pro oferując zaawansowane funkcje zarządzania kolorami dla kluczowych zadań. Wacom Color Manager współpracuje także z innymi wyświetlaczami Cintiq i innymi monitorami.

Nie, Pro Pen 2 używa nowego wzoru i rozmiaru. Końcówki z poprzednich piórek nie są kompatybilne z nowym Pro Pen 2 dołączonym do Wacom Cintiq Pro. Wymienne nasadki pióra można nabyć w http://transit.pl.

Najlepiej kupić go u autoryzowanego Partnera Wacoma z tytułem Wacom Certified Cintiq Partner, zakup w takim miejscu daje gwarancję uzyskania pomocy tak przed jak i po zakupie, czy możliwość przetestowania urządzeń przed zakupem. Polecamy najstarszego Partnera Wacom w Polsce, firmę transit.pl, będącą Certyfikowanym partnerem Go Cintiq.

Firma Wacom oferuje klientom szeroki wybór piór i wkładów do wszystkich produktów Cintiq.

Pióra

Poprzednie pióra obsługują: Intuos4, Intuos5, Cintiq 13HD, Cintiq 13HD, Cintiq 21UX (DTK), Cintiq 24HD, Cintiq 24HD, Cintiq 27QHD, Cintiq 27 QHD touch i Cintiq 22HD. Będą również pracować z Wacom Cintiq Pro i Wacom MobileStudio Pro.

Wszystkie pióra są wyposażone w podstawkę lub etui, wymienne końcówki i narzędzie do ich wymiany. Dostępne są następujące pióra:

 • Pro Pen: z 2048 poziomami czułości nacisku, rozpoznawaniem nachylenia i wygodniejszym ergonomicznym kształtem, nowy Pro Pen zapewnia precyzyjne sterowanie. Użyj go z Intuos4, Intuos5, Cintiq 13HD, Cintiq 13HD touch, Cintiq 27QHD, Cintiq 27QHD touch, Cintiq 21UX, Cintiq 22HD i Cintiq 24HD.
 • Grip Pen: jest profesjonalnym i standardowym piórem dla urządzeń Intuos4, Intuos5, Cintiq 21UX, Cintiq 22HD i Cintiq 24HD.
 • Pióro Art: nasze pióro zapewnia obrót i do obsługi płaskich pędzli, markerów, pisaków kaligraficznych i innych naturalnych narzędzi medialnych. Użyj go do okrągłego lub dłuta. Potrzebne odpowiednie oprogramowanie do obsługi.
 • Classic Pen: przeznaczony dla tych, którzy preferują cieńsze pióro (o mniejszej średnicy), jest alternatywą dla standardowego Grip Pena.
 • Airbrush: skorzystaj z tego pióra z użyciem airbrush. Wymagane wsparcie w oprogramowaniu.

Uwaga: pióra Intuos4 pierwszej generacji (te, które nie zawierają "-01" w kodzie produktu) nie będą pracować na Cintiqach, więc zastąpiliśmy je modelami "-01". Są one wyróżnione przez logo Wacom w pobliżu gumki. Oryginalne pióra mają jedno logo Wacom, a prawidłowe pióra "-01" mają dwa loga Wacom.

Końcówki

Jest pełen zestaw końcówek do różnych aktywności. Wybór końcówki zależy od rodzaju wykonywanej pracy i według własnego uznania. Należy pamiętać, że nie należy używać wkładu Hard Felt i końcówki Flex, gdy dotykają one cintiq 24HD touch, Cintiq 13HD i Cintiq 13HD touch, ponieważ mogą powodować rysy na powierzchni wyświetlacza.

Akcesoria do Wacom Cintiq Pro 13 i Wacom Cintiq Pro 16 zawierają:

 • ExpressKey™ Remote – 7 w pełni konfigurowalnych klawiszy skrótu z pierścieniem dotykowym dla wygody i oszczędności czasu.
 • Wacom Stand odłączany stojak dostosowuje się do trzech różnych kątów roboczych. Dostępny w drugiej połowie roku 2017.
 • Wacom Soft Cases – dwa rozmiary dostępne - jedna dla 13 "(średniej wielkości) i jedna dla 16" (duży rozmiar). Dostępne w drugiej połowie roku 2017.
 • Wacom Wireless Keyboard – Bezprzewodowa klawiatura Wacom.
 • Wacom Pro Pen 2 nibs – piórko nowej generacji - w sprzedaży
 • Wacom Link – adapter do podłączenia urządzenia Wacom Cintiq Pro do komputera z portem Mini DisplayPort i zwykłym portem USB-A. Dostępny w drugiej połowie roku 2017.
 • Cintiq 48W USB-C power adapter - zasilacz sieciowy do zasilania Wacom Cintiq Pro 13 i 16 przez porty USB-C. Dostępny w drugiej połowie roku 2017.

Wacom MobileStudio Pro (zarówno 13 "i 16"), jak i Wacom Cintiq Pro (zarówno modele 13 "i 16") zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie najnowszej łączności USB-C. Pozwala to na zaprojektowanie cieńszego urządzenia i pełnej zgodności z ekranami rozdzielczości 4K i bogatą głębią kolorów. USB-C jest kompatybilny z standardem Mini DisplayPort, który jest powszechny na wszystkich najnowszych komputerach, w tym na Apple Mac. Adapter Wacom Link dołączony do Cintiq Pro 13 i 16 oraz opcjonalny dla Mobile Studio Pro (tylko w przypadku trybu hybrydowego) zapewnia pełną zgodność z Mini DisplayPort.

Wacom zdaje sobie sprawę, że niektórzy klienci chcą używać HDMI. W przypadku monitorów Full HD lub WQHD, takich jak Wacom Cintiq Pro 13 i Wacom MobileStudio Pro 13, istnieje kilka opcji HDMI do konwertera DisplayPort, które zapewniają odpowiednią wydajność, jeśli komputer nie ma portu USB-C lub Mini DisplayPort (patrz poniżej). Niestety obsługa HDMI jest bardziej skomplikowana w przypadku ekranów 4K. Ekrany 4K są w pełni obsługiwane przez standard HDMI 2.0, ale większość komputerów ma tylko HDMI 1.4, które ograniczają ekran 4K do 30 Hz odświeżania i powoduje niedopuszczalne opóźnienie pióra. Co więcej, wiele konwererów HDMI do konwerterów DisplayPort obsługuje tylko 4K przy 30 Hz, więc nawet jeśli komputer ma interfejs HDMI 2.0, nie zapewni wystarczającej wydajności z konwerterem. Dla uzyskania dobrej wydajności, komputer musi wyprodukować HDMI 2.0 z częstotliwością odświeżania 60 Hz, a wybrany konwerter musi obsługiwać 60 Hz.

Firma Wacom nadal ocenia adaptery HDMI firm zewnętrznych i obecnie zaleca następujące konwertery dla Cintiq Pro 13 i MobileStudio Pro, ale z ostrzeżeniami:

 

 Nazwa  Kompatybilność Uwagi
 StarTech  HDMI to DisplayPort Converter (Part # HD2DP)*  

Cintiq Pro 13 (1920x1080)

Wacom MobileStudio Pro 13 (2560x1440)
 gofanco HDMI to DisplayPort (4Kx2K) Converter*  

Cintiq Pro 13 (1920x1080)

Wacom MobileStudio Pro 13 (2560x1440)

Wacom MobileStudio Pro 16 (rozdzielczość spada do 2560x1440)
 Obsługuje 1080p; Powoduje, że niektóre pióro lagują w 2560x1440. Wydajność nie jest optymalna.
 Siig HDMI to DisplayPort 4K UHD active adaptor*  

Cintiq Pro 13 (1920x1080)

Wacom MobileStudio Pro 13 (2560x1440)

Wacom MobileStudio Pro 16 (3840x2160@30Hz )
 Chociaż obsługuje 4K, będzie działał tylko przy 30 Hz, a nie 60 Hz z opóźnieniem pióra. Wydajność nie jest optymalna.

* Wymaga zakupu zewnętrznego adaptera MiniDP do DP, aby podłączyć konwerter do Wacom Link

Należy pamiętać, że najnowsze komputery Apple i PCmają już Mini/DisplayPort lub USB-C i nie wymagają używania adaptera w Cintiq Pro 13 lub Cintiq Pro 16. Opcjonalny Wacom Link można nabyć, aby połączyć urządzenie Wacom MobileStudio Pro 13 lub 16 Mac lub PC za pomocą Mini DisplayPort i standardowego USB do wyświetlania jako Cintiq (tryb hybrydowy).